Rychlý kontakt
Telefon:
461 535 100 ústředna
702 286 741 sekretariát
461 531 491 ředitelna
461 533 053 ekonomka
702 286 742 školní jídelna
702 286 746 domov mládeže

E-mail:
skola@szs.svitavy.cz (škola)
kavalcov@szs.svitavy.cz (školní jídelna)
dm@szs.svitavy.cz (domov mládeže)

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství

in-skola

Informace k praktickému vyučování v Litomyšlské nemocnici

Milí žáci, vážení rodiče,

od příštího školního roku budou nově zřízena školní pracoviště pro výuku oborů Praktická sestra a Masér ve zdravotnictví v Litomyšlské nemocnici. Výuka zde se bude týkat 20 žáků budoucího 4. ročníku oboru Praktická sestra a menší skupiny masérů.

Důvodem je zejména snížení počtu lůžek akutní péče na interním oddělení Svitavské nemocnice i změny v organizaci provozu chirurgického oddělení. K omezení provozu došlo z důvodu pandemické situace v předchozích dvou letech, bohužel se zatím situace nevrátila do doby před covidem.

Nejdůležitějším úkolem naší školy je zajištění kvalitní odborné přípravy žáků, což by za současných podmínek bez zapojení Litomyšlské nemocnice šlo jen obtížně. Tato nemocnice s námi již dlouho spolupracuje při zajištění čtyřtýdenní odborné praxe ve 3. ročníku. Nemocnice prošla rozsáhlou modernizací, je dobře vybavena a žáci tamní praxi vždy chválili.

Nemocnice Pardubického kraje, a.s. bude žákům zařazeným do skupiny praktického vyučování v Litomyšlské nemocnici hradit jízdní náklady tam a zpět do místa bydliště. K proplacení budou žáci předkládat jízdenky hromadné dopravy. V případě, že žáci nebudou moci obědvat v naší školní jídelně, mohou se stravovat v jídelně nemocnice za zvýhodněných podmínek (hlavní jídlo 35 Kč, polévka 7 Kč).

Doufáme, že vše bude probíhat bez komplikací a výuka v Litomyšlské nemocnici přispěje ke kvalitnímu odbornému vzdělávání, které se snaží naše škola dlouhodobě poskytovat. V případě dotazů prosím kontaktujte Mgr. Miloslavu Tmějovou, vedoucí učitelku praktického vyučování, nebo PhDr. Radim Dřímala, ředitele školy.

Radim Dřímal